Unicef

podporujeme-unicef-big-1

▪ Pridané: 10.01.2014

JEŽIŠKOVA POŠTA

December bol v našej Materskej škole plný vianočných a zimných aktivít. Jednou z nich bola akcia „Ježiškova pošta“ - máme právo si želať, realizovaná ako Malý projektový zámer, podporený z Európskeho sociálneho fondu ako súčasť národného projektu KomPrax – Kompetencie pre prax, ktorý organizuje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.  Počas dvojdňovej akcie škôlkari vyrábali vianočné pozdravy, za pomoci učiteliek písali želania a listy Ježiškovi, čítali príbehy o deťoch a Vianociach z iných krajín. Vo svojich želaniach nemysleli však len na seba, ale aj na kamarátov, svoju rodinu, deti a ľudí celého sveta. Prekvapením pre nich bolo, keď tu zrazu “priletel anjel s anjelikom a stal sa našim poštárikom“ - dvaja anjelikovia z neba nám priniesli odkaz od Ježiška, ako  netrpezlivo čaká na naše listy. Deti neváhali a listy, ktoré napísali spolu s rodičmi a pani učiteľkou, odovzdali anjelikom poštárikom. Keďže nás prekvapili svojou návštevou práve vo chvíli, keď sme sa pripravovali na výlet do Rajeckej Lesnej, navrhli sme, aby išli s nami. Tam nás previedli tajuplnými miestami Rajeckej doliny – miestnym kostolom a Slovenským Betlehemom. Výlet sme zavŕšili návštevou Vianočnej pošty, kde anjelikovia odovzdali všetky listy do nebeskej schránky. Z rozžiarených detských očí bolo vidieť radosť a šťastie, ktoré vládlo všade navôkol. A nielen to. Zážitkovou formou sa dozvedeli opäť niečo nové o svojich právach, a tiež to, že v období Vianoc nemyslíme len na seba. Tieto krásne chvíle v nás zanechali niečo čarovné, na čo spomíname s úsmevom a pokojom v duši.

Pozrieť foto z tejto akcie...

▪ Pridané: 08.12.2013

DEŇ ĽUDSKÝCH PRÁV 10.12.2013

10. december je Dňom ľudských práv, preto organizujeme akciu: Burza hračiek - školská akcia v rámci školského programu Škola priateľská k deťom a kampane UNICEF-u Školy pre Afriku (viac na http://www.unicef.sk/spa)