Podporte našu školu

Po minulé roky sme financie využili na zakúpenie učebných a športových pomôcok, informačno-komunikačných technológií, inovovanie priestoru detským nábytkom.

Našim cieľom pre ďalšie obdobie je zlepšiť a skvalitniť areál školského dvora. Doplniť ho o nové exteriérové zariadenia, opraviť a vykonať údržbu na zariadeniach terajších, skrášliť prostredie. Preto sa opäť na Vás obraciame so žiadosťou o príspevok 2 % z Vašich daní a zároveň veríme vo Vašu ochotu nám pomôcť.  Svojim príspevkom podporíte dobrú myšlienku a tiež rozvoj našej MŠ a skvalitnenie pobytu detí v nej.

Informácie k darovaniu Vašich 2% zaplatenej dane z príjmov:
Keďže naša MŠ ako organizácia nemôže sama prijímať 2% z daní, spolupracujeme s  Nadáciou  Spoločne pre región so sídlom v Žiline, ktorá darované peniaze získané školami vracia školám v plnej výške. Preto je potrebné tlačivá vypisovať nasledovne:

• ako prijímateľa do Vyhlásenia (zamestnanci) a do Daňového priznania (právnické a fyzické osoby) je potrebné uvádzať:  Nadácia Spoločne pre región, Framborská 12, 010 01 Žilina, IČO: 15 3 7 9 0 0 7 0 6
  • tlačivá Vyhlásenie a Potvrdenie (zamestnanci) je potrebné doručiť riaditeľke MŠ (kvôli sumarizácii za MŠ) a tá ich následne doručí na daňový úrad,
  • právnické a fyzické osoby doručia riaditeľke MŠ kópiu strany z daňového priznania, na ktorej sú údaje o darovaní (kvôli sumarizácii za MŠ).
  •  Potrebné tlačivá si môžete stiahnuť TU, alebo prevziať osobne v MŠ.

Pre ďalšie informácie kontaktujte riaditeľku MŠ na  Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. alebo na t.č. 041/5533781.

Šťastný pobyt  detí v materskej škole  je prioritou našej práce.

Vážení rodičia, priatelia školy!

Určite sa zhodneme na tom, vzdelávanie detí je jednou z najlepších investícií do budúcnosti. V našej materskej škole sa snažíme čo najlepšie využiť všetky dostupné zdroje na to, aby sme poskytli  deťom príjemný, pestrý  a radostný pobyt a dobrý základ do života. V živote našej materskej školy veľmi dôležitú úlohu zohrávajú rodičia, ktorí podporujú rozvoj a modernizáciu školy po materiálnej stránke.

Hoci náš vysoko kvalifikovaný kolektív učiteliek sa snaží pripravovať pre deti tvorivé, často nadštandardné  školské aktivity, nie vždy máme na naše aktivity potrebné prostriedky. Hoci sa pravidelne venujeme obnove pomôcok, detskej knižnice, úpravám a rekonštrukcii interiéru a exteriéru, stále sa pasujeme s obmedzenými prostriedkami. Preto veľmi radi uvítame akúkoľvek podporu z Vašej strany, ktorá nám pomôže skvalitniť úroveň výchovy a vzdelávania v našej materskej škole.

Darujte nám 2% z dane

Zákon Vám umožňuje darovať 2% zo svojich daní z príjmov neziskovej organizácii, u nás tieto financie získavame prostredníctvom  nadácie Spoločne pre región. Tento dar Vás nič nestojí, pretože daň by ste inak odviedli štátu. Vaše 2% pre nás znamenajú prejavenie dôvery a podporu v rozvíjaní našich aktivít v prospech Vašich detí.

Využite možnosť rozhodnúť o Vašich 2%, potrebné tlačivá poskytujeme každoročne v januári, bližšie informácie získate u riaditeľky materskej školy.
Sponzorský dar, sponzorská pracovná výpomoc

Finančný dar je možné poslať na účet zriaďovateľa školy so sponzorskou zmluvou účelovo viazanou pre našu materskú školu, alebo v hotovosti do pokladne združenia rodičov. Za správne použitie a vyúčtovanie takýchto príspevkov zodpovedá riaditeľka školy.

Pomôže nám aj to, ak sa rozhodnete  vylepšiť prostredie tried, či iných priestorov školy, napr. vymaľovaním, výmenou podlahovej krytiny, umývadla alebo nábytku. Môžete  tak urobiť po vzájomnej dohode s riaditeľkou školy vo vhodnom termíne.

Radi  privítame aj ostatné menšie či väčšie dary, ktoré našim deťom prinesú radosť z pobytu v materskej škole. Nechajte sa inšpirovať, čím všetkým by ste mohli prispieť. Radi privítame: nové knihy do detských knižníc, počítačové vybavenie, xeroxové papiere, športové pomôcky, hračky a didaktické pomôcky, materiál pre pracovnú činnosť, darčeky pre deti (napr. ceny do súťaží, darčeky na Mikuláša, Vianoce, Deň detí ...), hygienické potreby.
V prípade otázok kontaktujte prosím riaditeľku materskej školy.

Ďakujeme za Vašu pomoc a podporu!