ORGANIZAČNÉ POKYNY K NÁSTUPU DO MŠ OD 8. FEBRUÁRA 2021

Na základe platného rozhodnutia ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR, uznesenia Vlády SR a rozhodnutia zriaďovateľa MŠ Mesta Bytča,  sa obnovuje  štandardná prevádzka MŠ (teda pre všetky deti navštevujúce MŠ v školskom roku 2020/21) od 8. februára 2021, a to za nasledovných podmienok:

Podmienky nástupu detí do MŠ je:

• Do MŠ prichádzajú len zdravé deti, bez akýchkoľvek príznakov choroby.
  • Potrebný je antigénový alebo PCR test s negatívnym výsledkom aspoň jedného zákonného zástupcu dieťaťa, ktorý s ním žije v spoločnej domácnosti.
  • Test nemôže byť starší ako 7 dní. Toto sa týka každého pracovného dňa v týždni, kedy príde dieťa do MŠ. To znamená, že ak ste sa otestovali napríklad tento týždeň v stredu, ďalší týždeň v stredu už je test neplatný a musíte sa otestovať znova.
  • Testovať sa nemusia zákonní zástupcovia, ktorí sú vyňatí na základe výnimky z uznesenia vlády SR alebo z vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva SR z testovania /ide najmä o ochrannú dobu po prekonaní COVID-19/.
  • Podmienku splnenia negatívneho testu bude riaditeľka overovať prostredníctvom príslušného čestného prehlásenia, ktoré vypíšete prvý deň nástupu dieťaťa do MŠ.  Prosím, aby ste mali vždy pri sebe príslušný dokument - negatívny test/potvrdenie o prekonaní COVID-19,  k nahliadnutiu.
  • Zároveň platí, že každá Vami splnomocnená osoba na privádzanie a vyzdvihnutie dieťaťa musí mať dokument – negatívny test/potvrdenie o prekonaní, platný podľa pravidiel aktuálneho COVID AUTOMATU. Nikto bez uvedených dokumentov nesmie vstupovať do areálu MŠ.
  • Pri vstupe do MŠ dodržiavajte protiepidemiologické opatrenia, zásadu ROR – použitie rúška, dezinfekcie,  a tiež sociálny odstup. V priestoroch MŠ sa zdržiavajte len nevyhnutný čas.

Mgr. Lenka Papánková