Krátke správy z našej škôlky

SLÁVIČEK

"Sláviček je malý vtáčik, na strom si on vyletí, do húšťavy zaletí..."


V stredu 18. apríla 2018 sa uskutočnila škôlkarská súťaž Sláviček v spievaní slovenských ľudových piesní. Odzneli piesne nielen ľudové, ale aj detské a moderné. Atmosféra bola veľmi príjemná a zanechala v nás pekné dojmy a najmä citový zážitok zo spevu piesní.

Pozrieť fotky - Včielky

Pozrieť fotky - ŽirafkyČÍM KŔMIŤ VTÁKOV V ZIME?

Štebotavý spev vtákov  sa niesol našou škôlkou 30.11.2017. V spolupráci s Považským múzeom v Žiline a materskou školou Predmier sa uskutočnila prednáška na tému - Čím kŕmiť vtákov v zime. Deti spoznali rôzne druhy vtákov, ktoré u nás prezimujú, ich spev, ale aj záhady z vtáčej ríše. Na záver si deti vytvorili kŕmidlá z PET fliaš.

 

POZRIEŤ FOTKYJEŽIŠKOVA POŠTA

December bol v našej Materskej škole plný vianočných a zimných aktivít. Jednou z nich bola akcia „Ježiškova pošta“ - máme právo si želať, realizovaná ako Malý projektový zámer, podporený z Európskeho sociálneho fondu ako súčasť národného projektu KomPrax – Kompetencie pre prax, ktorý organizuje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže. 

 

Viac v sekcii UNICEF...

POŠTA JEŽIŠKOVI A NÁVŠTEVA ANJELIKOV POŠTÁRIKOV 18.12.2013

Návšteva Anjelikov – poštárikov, ktorí pozberajú listy pre Ježiška od detí (deti si môžu priniesť aj listy napísané doma), v dopoludňajších hodinách spoločne listy zanesieme na Ježiškovu poštu a navštívime Drevený Betlehem v Rajeckej Lesnej.


PÍSANIE LISTOV JEŽIŠKOVI 16. - 17.12.2013

Tvorivé vianočné dielne s deťmi „Písanie“ listov Ježiškovi, výroba vianočných pohľadníc a prianí.

JESENNÉ ČAROVANIE - BROŽÚRA

PoBrožúrka pre spestrenie nielen jesenných dní pre Vás a Vaše detičky. Pozrieť brožúrku.


ZIMNÁ SLÁVNOSŤ 12.12.2013

Zimná slávnosť sa uskutoční v sále Požiarnej zbrojnice o 15.30 hodine. Vás, rodičov, potešia škôlkari kultúrnym vystúpením s témou o zime a Vianociach. Viac info o akcii v sekcii "Pripravujeme pre Vaše deti".

DEŇ ĽUDSKÝCH PRÁV 10.12.2013

10. december je Dňom ľudských práv, preto organizujeme akciu: Burza hračiek - školská akcia v rámci školského programu Škola priateľská k deťom a kampane UNICEF-u Školy pre Afriku (viac na http://www.unicef.sk/spa)

podporujeme-unicef-big-1

MIKULÁŠSKA SLÁVNOSŤ 06.12.2013

Dňa 06.12.2013 sa uskotoćní v našej škôlke o 16.00 "Mikulášska slávnosť". Tešíme sa na Vás!

mikulasska-slavnost-big

SVETOVÝ DEŇ PRVEJ POMOCI 14.09.2013

Zachrániť život je povinnosťou každého človeka. Neposkytnutie prvej pomoci môže byť dokonca trestné. Nikto z nás nikdy nevie, kedy a za akých okolností bude musieť poskytnúť prvú pomoc. Záchrana života je úžasná vec, ak si uvedomíme, že aj nás môže niekto zachrániť, len preto (alebo práve preto), že pozná základné pravidlá poskytovania prvej pomoci.

Prečítať si celý článok....


SVETOVÝ DEŇ ÚSTNEHO ZDRAVIA 12.09.2013

Cesta k zdravému úsmevu a celoživotnému zachovaniu zubov je spojená s každodennou ústnou hygienou, ktorá sa môže zdať nepopulárna a málo atraktívna, no mala by nás sprevádzať po celý život. Jej výsledok si totiž nosíme vždy so sebou a pri každom úsmeve ho aj prezentujeme.

Prečítať si celý článok....

 
SVETOVÝ DEŇ ÚSTNEHO ZDRAVIA  - „POTEŠÍME  NAŠE  ZÚBKY“ (fotogaléria z aktivity)

Dvanásty september sa u nás niesol v duchu výchovy detí k zdraviu, a to  pri príležitosti Svetového dňa ústneho zdravia.

Prečítať si celý článok....

ms-hlinik-email-info


podporujeme-unicef

prazdniny

pre-rodicov

PRIPRAVUJEME

PRE VAŠE DETI

Dozvedieť sa viac

AKTUÁLNE

INFORMÁCIE

Dozvedieť sa viac

PODPORTE

NAŠU ŠKOLU

Dozvedieť sa viac

TLAČIVÁ

DOKUMENTY

Dozvedieť sa viac