OZNAM PRE ZÁKONNÝCH ZÁSTUPCOV DETÍ

PRIJÍMANIE DETÍ NA PREDPRIMÁRNE VZDELÁVANIE

Žiadosti o prijatie detí na predprimárne vzdelávanie pre školský rok 2023/2024 sa budú podávať: od 2. mája do 5. mája 2023 v čase od 11.00 do 14.00 hodiny.

Prijímanie detí na predprimárne vzdelávanie do materskej školy je limitované kapacitnými možnosťami materskej školy.

KRITÉRIÁ PRIJATIA DIEŤAŤA NA PREDPRIMÁRNE VZDELÁVANIE

• Na predprimárne vzdelávanie sa prijímajú deti na základe písomnej žiadosti spolu s potvrdením o zdravotnej spôsobilosti dieťaťa od všeobecného lekára pre deti a dorast, ktorého súčasťou je aj údaj o povinnom očkovaní.
  • Na predprimárne vzdelávanie sa prijímajú deti od troch do šiestich rokov veku, výnimočne možno prijať dieťa od dvoch rokov veku.
  • Ak ide o dieťa so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, k žiadosti o prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie sa prikladá, okrem potvrdenia o zdravotnej spôsobilosti dieťaťa od všeobecného lekára pre deti a dorast, aj vyjadrenie príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie a odporúčanie všeobecného lekára pre deti a dorast.

ŽIADOSŤ: zákonný zástupca môže napísať vlastnú žiadosť, alebo si môže tlačivo žiadosti prevziať osobne v Materskej škole od 17. 4. 2023 v čase od 7.30 do 8.00 hodiny a od 10.15 do 12.30 hodiny, alebo stiahnuť na webovej sídle školy www.mshlinik.sk v sekcii Tlačivá, dokumenty. V žiadosti sa uvádzajú údaje dieťaťa totožné s rodným listom dieťaťa.

Na žiadosti sa vyžaduje podpis oboch zákonných zástupcov.

Podpis jedného zo zástupcov stačí v prípade:

• ak jednému z rodičov bol obmedzený alebo pozastavený výkon rodičovských práv a povinností, ak jeden z rodičov bol pozbavený rodičovských práv, alebo ak spôsobilosť jedného z rodičov na právne úkony bola obmedzená – skutočnosť sa preukazuje napríklad neoverenou kópiou rozhodnutia súdu;
  • jeden z rodičov nie je schopný zo zdravotných dôvodov podpísať žiadosť – skutočnosť sa preukazuje napríklad potvrdením všeobecného lekára zákonného zástupcu, ktorý nie je schopný sa podpísať;
  • ak vec neznesie odklad - v prípade, že zadováženie súhlasu je spojené s ťažkoprekonateľnou prekážkou a je to v najlepšom záujme dieťaťa – skutočnosť je možné preukázať napríklad čestným vyhlásením (tlačivo k dispozícii v MŠ);
  • ak sa zákonní zástupcovia dohodnú, že žiadosť podpisuje len jeden zákonný zástupca a rozhodnutie sa doručí iba jednému zákonnému zástupcovi a riaditeľke predložia písomné vyhlásenie o tejto skutočnosti – predložia vyhlásenie o tejto skutočnosti riaditeľke MŠ (tlačivo k dispozícii v MŠ).

Tlačivo žiadosti: TU
Čestné vyhlásenie ak vec neznesie odklad: TU
Písomné vyhlásenie o dohode podpisovania: TU

Zákonný zástupca môže podať žiadosť:

• osobne v materskej škole v určenom termíne a čase,,
  • vhodením do poštovej schránky na budove materskej školy v určenom termíne,
  • poštou alebo kuriérom na adresu materskej školy v určenom termíne,

PODMIENKY PRIJÍMANIA DETÍ NA PREDPRIMÁRNE VZDELÁVANIE V MATERSKEJ ŠKOLE HLINÍK NAD VÁHOM, BYTČA

Zákonné podmienky prijímania detí, deti s prednostným prijatím:

1. Deti, pre ktoré je plnenie predprimárneho vzdelávania povinné, a to prednostne zo spádovej oblasti materskej školy, následne deti, ktoré nie sú zo spádovej oblasti materskej školy.
  2. Deti s pokračovaním plnenia povinného predprimárneho vzdelávania.

Ostatné podmienky prijímania detí:

V prípade zvýšeného záujmu zákonných zástupcov o prijatie detí na predprimárne vzdelávanie v materskej škole, ak to dovolia kapacitné podmienky, budú prednostne prijaté deti:

• Deti, ktorých súrodenci už sú prijatí v MŠ Hliník nad Váhom, Bytča aj na školský rok 2023/24;
  • Deti, ktoré nie sú doposiaľ prijaté v inej materskej škole zriadenej Mestom Bytča;
  • Ostatné v závislosti od voľnej kapacity, podľa veku:
  • deti, ktoré dovŕšia vek 5 rokov,
  • deti, ktoré dovŕšia vek 4 roky,
  • deti, ktoré dovŕšia vek 3 roky.

Podmienkou prijatia dieťaťa sú osvojené základné hygienické a samoobslužné návyky a primeraná samostatnosť – dieťa nemá plienky, vie oznámiť, že potrebuje použiť toaletu, nemá fľašu, cumlík, samostatne sa naje lyžicou, napije z pohára, používa WC, umyje si ruky, oblečie základné časti odevu, obuje sa.

Písomné rozhodnutie o prijatí, respektíve o neprijatí dieťaťa do MŠ dostane rodič najneskôr do 15.júna 2023.

V Hliníku nad Váhom dňa 4.4.2023

Mgr. Lenka Papánková, riaditeľka MŠ